![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5133302
*
nr 513 3302
Spegel
Venetiansk-stil, höjd: 63
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2008
kl 16:18:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 17:18:18
1
600 kr
8/3 12:23:42
2
350 kr
8/3 12:24:41
2
450 kr
9/3 02:12:07
3
600 kr
9/3 02:12:23
3
650 kr
9/3 17:32:26
4
Vinnande bud
10/3 15:38:27
5
750 kr
10/3 15:38:51
5
850 kr
10/3 16:04:25
6
1.100 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk-stil
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 513 3302
Spegel
Venetiansk-stil, höjd: 63
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 17:18:18 | 1 | 600 kr |
8/3 12:23:42 | 2 | 350 kr |
8/3 12:24:41 | 2 | 450 kr |
9/3 02:12:07 | 3 | 600 kr |
9/3 02:12:23 | 3 | 650 kr |
9/3 17:32:26 | 4 | Vinnande bud |
10/3 15:38:27 | 5 | 750 kr |
10/3 15:38:51 | 5 | 850 kr |
10/3 16:04:25 | 6 | 1.100 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk-stil
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53